Haber

Çarşamba’da “Rıdvan Paşa Camisi Cephe İyileştirme Çalışmaları” hayata geçirilecek

Çarşamba Belediyesince, “Rıdvan Paşa Camisi Cephe İyileştirme Çalışmaları” uygulanacak.

Çarşamba Belediye Lideri Halit Doğan, Rıdvan Paşa Mescidi Cephe Uygunlaştırma Çalışmaları için imzayı attı. İlçenin tarihi yapılarından biri olan Rıdvan Paşa Mescidi etrafındaki çalışmaların 45 gün içinde başlaması ve 180 günde tamamlanması planlanıyor.

Belediye Lideri Halit Doğan, ilçenin en esaslı ve tarihi mescitlerinden Rıdvan Paşa Camisi’ndeki cephe iyileştirme çalışmalarının tarihi doku korunarak aslına uygun, aynı zamanda modern ve kullanışlı şekilde yapılacağını belirtti.

Diğer adıyla Rahtıvan Camisi’nin 1781 yılından bu yana ibadete açık olduğuna dikkati çeken Doğan, “Yeşilırmak’ın kenarında yer alan camimiz tarihi dokusu, bahçesindeki mezarlarda yer alan şahsiyetlerle oldukça önem arz ediyor. Yüzyıllara şahit olmuş camimiz, halen ibadete açık olmakla birlikte Çarşamba’mızın en çok ziyaret edilen ibadethanelerinden biridir. Bu alanda tarihi dokuyu koruyarak cephe iyileştirme çalışmasına başlıyoruz. Çarşamba’mızın kimliğine yeni dokunuşlar yapmış olacağız. Şimdiden ilçemize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun.” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu