Haber

Fatih Erbakan’dan ‘Muharrem İnce’ yorumu: Kararın arkasında bir kumpas olduğu aşikar

ensonhaber.com

Muharrem İnce, özel hayatına yönelik tartışmaların ardından partisinin genel merkezi önünde açıklama yaptı. “45 gündür itibar suikastı var. Polis bulamıyor, savcı görevini yapmıyor. Gazeteci kendisine iftira atıldığını yazmıyor.”Sözlerini kullandı.

Muharrem İnce, partisinin Meclis’te olması gerektiğini savunarak oy istedi.

İnce konuşmasının devamında özel hayatıyla ilgili iddialara değindi. “Bu iftiralar, Saray’dan para aldık geri alınamaz diyenler. Bu korkaklığı yapanlara sesleniyorum. Ben bu oyunlardan korkmuyorum. Adaylıktan çekiliyorum.”konuşmuştu.

Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, TRT Haber’den canlı yayında konuştu.

“Bunun arkasında bir komplo var”

Erbakan, Ülke Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı adaylığından çekilmesinin arkasında ‘komplo’ olduğunu belirtti.

Erbakan, “Bu kararın arkasında bir komplo olduğu aşikar. Karanlık çevrelerin bu kumpas politikasını tasarlamaya çalışmasını tasvip edemeyiz, üzüldük.”dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce partisinin genel merkezinde açıklamalarda bulundu.

“İnce’nin çekilmesiyle seçmenin önemli bir bölümü sandığa gitmeyecek”

“Türk siyaseti daha önce de bu tür oyunlara maruz kaldı”Erbakan şunları söyledi:

Meral Akşener Hanım ‘masadan kalkarsan belgelerini ortaya koyarız’ diye tehdit edildi. Hakkında usulsüzlük dosyası olduğu iddia edildi. Muharrem İnce Bey, ‘CHP’li arkadaşlarım en çok bu komplo bandını yayınlıyor’ diyor. Bunu sosyal medyada yaymaya çalışıyorlar.’ Bunlar muhalefet partilerinin durumunun sorunlu olduğunu gösteriyor. Çeteler, gizli para çıkarları, dışarıdan siyaset dizayn etmeye çalışma, şantaj, teyp kumpasları.

Muhalefetin bunlarla anılması dezavantajdır. Muharrem İnce’nin çekilmesiyle seçmenin önemli bir bölümü sandığa gitmeyecek. Ben gidenlerin hepsinin Sayın Kılıçdaroğlu’na oy vereceğini düşünmüyorum. Bir kısmının diğer adaya, bir kısmının da Cumhurbaşkanımıza oy vereceğini iddia ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu