Haber

Sıcak Asfalt Serimi Tamamlanan Yollarda Çizgi Çalışması Yapıldı

Nevşehir Belediyesi sıcak asfalt serimi ve üstyapı çalışmalarını tamamladığı yollarda yol çizgileri, trafik ikaz ve tanzim işaretleri ile trafik güvenliğini artırıyor.

Gerçekleştirdiği üstyapı yatırımları ile kent merkezindeki ulaşım konforunu arttıran ve 21 ayda 44 km sıcak asfalt çalışması gerçekleştirerek bir rekora imza atan Nevşehir Belediyesi, üstyapı çalışmalarının tamamlandığı yollarda yol çizgi çalışması yaptı.

Asfalt serimi tamamlanarak yaya kaldırımları yenilenen yerlerde yapılan yol çizgisi ve işaretleme çalışmaları sayesinde trafik tertibi daha denetimli sağlanırken, şoförler de trafik kuralları konusunda farkındalık sahibi oluyor.

Nevşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü grupları son olarak Cevher Dudayev Mahallesi, 2000 Konutlar Mahallesi, 15 Temmuz Mahallesi, Güzelyurt Mahallesi, Esentepe Mahallesi, 20 Temmuz Mahallesi, İbrahimpaşa Mahallesi, Sümer Mahallesi, 350 Konutlar Mahallesi ve Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde çizgi çalışması yaptı.

Zabıta Müdürlüğü gruplarınca yollarda gerekli güvenlik tedbirlerinin alınmasının akabinde gerçekleştirilen çalışmalarda, memleketler arası standartlara uygun, sıcağa güçlü, gece şoförler için parlama özelliğine sahip ve dikkat cazibeli boya kullanıldı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu