Ekonomi

West Ham, Allianz veya Stage Front ile 20 milyon sterlinlik stadyum sponsorluğu anlaşmasını imzaladı

LONDRA – West Ham United, kendi sahasının isim hakları ve Londra Stadyumu’nun yeniden markalanması için değerli bir sponsorluk anlaşması imzalamanın eşiğinde. Kulüp sekiz yıl önce Upton Park’tan taşındı ve sahibi sigorta devi Allianz’a ait (ETR: ALVG) ve yaklaşık 20 milyon £ değerinde bir anlaşma için eğlence şirketi Stage Front ile ileri görüşmelerde bulunuyor.

Bu hareket vodafone(LON: VOD Bu, ) ile önceki sponsorluk görüşmelerinin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından geldi. Başarılı olması durumunda, yeni ortaklık, West Ham’ın London Legacy Development Corporation’a (LLDC) ödediği yıllık 2,5 milyon £ kiraya eklenerek önemli bir mali rahatlama sağlayacak. SportBusiness’a göre Allianz, Chelsea ile yaptığı başarısız isim hakları teklifinin ardından Premier Lig’deki varlığını artırma konusunda özellikle istekli ve İngiliz futbolunda marka görünürlüğünü genişletme kararlılığını gösteriyor.

Allianz, Bayern Münih ve Juventus gibi önde gelen futbol kulüpleriyle olan ilişkileri sayesinde spor dünyasında zaten iyi tanınıyor. West Ham ile olası bir anlaşma, LLDC’nin anlaşmadan 4 milyon £ alması ve ek karların paylaşılmasıyla hem kulüp hem de şirket için faydalı bir fırsat sağlayacaktır. West Ham’ın, kulüple birlikte faaliyet gösteren E20 Stadium LLP ile olan ortaklığı, bu tür anlaşmalardan elde edilecek mali faydaların, Londra Stadyumu’ndaki Olimpiyat sahasındaki taahhütlerini ve çabalarını desteklemesini sağlıyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haberboztepe.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu